Menu

Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty

Lubię mieć zajęte ręce, postanowiłam się podzielić tym, co tworzą;)

Pinkie.

crimsonrune

Konika już znacie klik. Wzór jest bardzo wdzięczny, dlatego nie dziwi, że do niego wróciłam. Szczególnie, że jakiś czas temu robiłam kucyka na zlecenie. To musiałam machnąć i coś dla siebie:)

DSC02556

Pinkie długo czekała na swoje zdjęcia. Jednak prace koralikowe mi się przedłużyły, więc coby nie było tu tak smutno dałam jej szansę zaistnieć.

DSC02550

Kucyk jest dość spory, ma 30 cm długości. Ogon i grzywę robiłam na stary i sprawdzony sposób Neiti (zrobiła tych maskotek 7! SIEDEM!). Miałyśmy też twórcze spotkanie w celu wykonania kolczyków z tutorialu Royal Stone. Zaowocował on jednym kwiatkiem. Ale jakoś nie miałam chęci i pomysłu co dalej i ostatecznie przypadł Pinkie jako ozdoba.

DSC02518

Zbieżność wyglądu i nazwy do postaci z popularnej kreskówki przypadkowa ;)

 

Runa

DSC02552

Rzeka.

crimsonrune

Tak, wiem, wstyd, trochę mało się tu dzieje. Ale ostatnio totalnie pochłonął mnie ten projekt. Inspiracją był konkurs Royal Stone i temat Holandia. Wiedziałam, że motyw tulipanów i rowerów będzie powszechny. Chciałam wymyślić coś innego i skojarzenia z pobytu w Holandii zaczęły krążyć dookoła wody. Było jej tam mnóstwo. Potem przyszedł pomysł na c-raw i fale. W mojej głowie wyglądało to pięknie. A wyszło ostatecznie to:

IMG_20170506_115853

Oceniam, że to nie jest moje najbardziej udane dzieło. Plan miałam ambitniejszy, fal miało być więcej i ładniej miały się układać. No ale plany swoje, rzeczywistość swoje. Po pierwsze: tyle sznurów c-raw robiło się strasznie długo, szyłam i szyłam, a one nic nie rosły. Ostatecznie zrobiłam 5 (jeden nie został użyty) a planowałam 7.

IMG_20170506_115947

Po drugie: przy finałowym układaniu fali okazało się, że to wcale nie działa tak jak sobie wymyśliłam. Po prostu w mojej głowie wyglądało to dużo łatwiej i ładniej. Po trzecie: nie przewidziałam rozmiaru bransoletki, jakbym faktycznie zrobiła z 7 sznurów wyszła by ona bardzo szeroka i nie wiem czy dostałabym takie zapięcie.

IMG_20170506_115913

Podsumowując, nie wyszło tak jak widziałam to w wyobrażeniach. A uwierzcie mi, że zapowiadało się fantastycznie! Myślę jednak, że jak na napotkane trudności nie wyszło też najgorzej. Na pewno strasznie mnie wymęczył ten projekt, Teraz z chęcią wezmę się za coś łatwiejszego, szybszego i bardziej wdzięcznego (a bransoletka wyląduje w kącie). Mam nadzieję, że kolejny wpis wkrótce :)

Runa

IMG_20170506_120015

Lumos!

crimsonrune

Zbliża się Pyrkon- konwent fantastyki w Poznaniu i wypadałoby mieć jakieś tematyczne gadżety handmade;) stąd pomysł na bransoletkę Lumos. Mam czarną koszulkę z "Nox", to do komplety wymyśliłam białą z "Lumos".

IMG_20170417_131807

Jest to moja pierwsza bransoletka zrobiona na krośnie i koralikami Miyuki Delica. Wyszła szeroka, ale dość krótka, więc żeby ją przedłużyć dodałam ażurowy element. Wybrałam go bo jest ładny, nie musiał być tematyczny (szczególnie, że mam już dość dużo insygniów śmierci).

IMG_20170417_131820

Wzór rozrysowałam w oparciu o znaną i lubianą czcionkę z Harrego Pottera. Wyszło ładnie, to pierwsze podejście więc następne będą oczywiście lepsze. Z krosnem się zaprzyjaźniłam, praca idzie szybko i równo. Z dumą będę nosić moją bransoletkę:)

Runa

IMG_20170417_131901

Łapacz snów.

crimsonrune

Z tego co zauważyłam są obecnie dość popularne. Motyw ten często pojawia się w biżuterii (i tatuażach). Ja swój łapacz postanowiłam zrobić już jakiś czas temu, jak w wyniku przeprowadzek straciłam swój zakupiony. Wtedy jeszcze nie dziergałam, ale teraz zamiast kupować nowy zrobiłam swój.

IMG_20170410_200453

Doskonale się złożyło, że poznałam posiadaczkę ary. Zachwycając się nad urodą ptaka zostałam przez właścicielkę obdarowana kilkoma piórami papugi. Są one niezwykle barwne i uważam je za skarb.

IMG_20170410_200644

Łapacz składa się z dwóch serwetek, wydzierganych na szydełku z melanżowego kordonka, dodałam w nie kilka plastikowych koralików. Serwetki "napięte" są na kołach. Napisałam napięte w cudzysłowie, ponieważ nie udało mi się wymierzyć wzoru serwetki do rozmiaru koła i do napięcia to im daleko, raczej zwisają w kole.

IMG_20170410_200615

IMG_20170410_200633

Słyszałam, że łapacz snów musi mieć dziurkę i być tylko z naturalnych materiałów. Mój może nie spełnia wymogów, ale dumnie wisi jako ozdoba, może niekoniecznie spełniająca funkcję łapania;)

Runa

Warkocz.

crimsonrune

Kiedyś trafiłam na potrójną bransoletkę. Trzy sznury szydełkowo- koralikowe zaplecione w warkocz. Prosty pomysł a efektowny. Więc kiedy koleżanka poprosiła żebym coś dla niej stworzyła stwierdziłam, że wykorzystam ten pomysł. Wymaganie było, że ma być w kolorze zielonym. Po jakimś czasie poszukiwania kolorów i zapięcia powstała ta oto bransoletka:

IMG_20170402_120844

Szukając zapięcia byłam przekonana, że właśnie przy takim pomyśle na bransoletkę widziałam, ja z potrójnym zapięciem (trzy końcówki zespawane obok siebie, Jednak przekopując internet nigdzie takiej nie znalazłam, maksymalnie były podwójne końcówki. Przy poszukiwaniach Neiti podsunęła mi zastosowane ostatecznie rozwiązanie, czyli końcówki doczepione do zapięcia z trzema dziurkami. Zapięcie takie już bez trudu znalazłam w stacjonarnym sklepie Royal- Stone.

IMG_20170402_120918

Okazało się też, że znalezienie odpowiednich kolorów też nie jest łatwe. Jakoś tak trudno było mi wybrać ładne, pasujące do siebie zielone. Ostatecznie coś tam powybierałam, ale nie było to za pierwszą wizytą w sklepie z koralikami.

Z końcowego efektu jestem zadowolona, gdybym od początku nie robiła z myślą o koleżance to pewnie bym sobie ją zostawiła. Bardzo ładnie się prezentuje na ręce. Najważniejsze, że odbiorca zadowolony:)

Runa

IMG_20170402_120853

© Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci