Menu

Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty

Lubię mieć zajęte ręce, postanowiłam się podzielić tym, co tworzą;)

Do poprawy.

crimsonrune

Żeby nie było, że nic nie robię, wrzucam niedawne twory. Nie jestem z nich do końca zadowolona, tak jak napisałam w tytule, techniki te są do poprawienia.

Zabrałam się za kolejnego peyota. Długo kombinowałam ze wzorem, chciałam, żeby był tematyczny. Ostatecznie stanęło na takich sobie spiralkach.

IMG_20161009_174346

Co mi się nie podoba: bransoletka nie jest równa, faluje się i ma nierówne brzegi. Coś muszę robić źle. W poprzednim peyocie myślałam, że to wina różnicy w rozmiarach koralików. Tutaj koraliki są w miarę równe, a bransoletka nie chce ładnie leżeć "na płasko".

IMG_20161009_174143

IMG_20161009_174217

Kolejna rzecz: zapięcie. To już mniej moja wina, takie kupiłam, ale zauważyłam, że jest nierówne jak już je "zamontowałam". Przez to bransoletka nie schodzi się na tym samym poziomie. Następnym razem zwrócę uwagę jak wygląda zapięcie i będę przypasowywać, żeby bransoletka wyszła równo. A nie żeby symetrycznie przyczepić kółeczka do koralików (jak widać po obu stronach zapięcia kółeczka do mocowania nie są tak samo rozmieszczone).

 IMG_20161009_174301

Nad peyotem muszę zdecydowanie popracować. Może jeszcze inne materiały, może ja coś robię źle (za mocno "ściskam" koraliki). Mam nadzieję za jakiś czas skonsultować się z kimś bardziej doświadczonym. Na pewno będę próbować, więc nie jeden peyote się tu jeszcze pojawi:)

Drugi nie do końca udany twór to moje pierwsze starcie ze sznurem tureckim. Robota łatwa, szybka i przyjemna. Mój główny błąd polegał na złym doborze materiałów. Po pierwsze zła ilość- kupiłam za mało koralików fire polished (tych czarnych) i musiałam dorabiać ze starych plastikowych, zakupionych w internecie. Po drugie- rozmiar. Koraliki są dość duże, a cała bransoletka wyszła masywna. Liczyłam na ładniejszy efekt.

 IMG_20161009_1744341

Do tej techniki też jeszcze wrócę. Planuję zadziałać na mniejszych koralikach i może osiągnę efekt delikatnej plecionki:)

IMG_20161009_174518

Małe porażki mnie wcale nie zniechęcają, właśnie chcę tworzyć więcej. Może za kilka lat moja biżuteria będzie doskonała:) Na razie mam mały techniczny problem (zniszczona igła do koralików, teraz bez niej się czuję jak bez ręki), który ogranicza możliwości, ale będę sobie z tym radzić.

Jako, że nadal znajduję się na emigracji, nie mam dobrych warunków do zdjęć. Bransoletki zostały zabrane na spacer po lesie. Przez przypadek trafiliśmy na stół (nie wiem kto, nie wiem dlaczego i nie wiem jak), i na nim, z liściem służącym za tło, porobiłam kilka zdjęć. Pozdrowienia z Holandii!

Runa

 IMG_20161009_173952

Companion Cube.

crimsonrune

Kto grał w Portal, Portal 2 ten zna. Companion Cube, czyli kostka, która jest gadżetem pomagającym w rozwiązywaniu zagadek w grze. Wzór znalazłam na Nerdigurumi. Moje kolory nie są idealnie odtwarzające te z gry, robiłam z tego co miałam. Kostka fajna i szybka do zrobienia, polecam serdecznie:)

IMG_20161001_145116

Tutaj z mniejszą kosteczką, wykonaną jako pierwszą. Kostkę i dodatki robiłam na różnych włóczkach i różnymi szydełkami to też po przyszyciu elementów straciła trochę swoją sześcienność (druga wyszła już lepiej). Ale dzielnie mi towarzyszy, jak to na companion cube przystało:)

Runa

IMG_20161001_145033

IMG_20161001_145048

DSC04268

Kosteczka na wycieczce do Eindhoven

Zakręcona bransoletka.

crimsonrune

Po radosnych zakupach w Polsce, przywiozłam sobie niemało materiału do tworzenia. Rozpoczęłam więc wszelaką produkcję. Chciałam między innymi spróbować z kilkoma rozmiarami koralików Toho (8/0, 11/0, 15/0). Widziałam takie rzeczy w internecie nie raz. A oto mój sznur szydełkowo-koralikowy:)

Runa

IMG_20160927_180032

IMG_20160927_180045

IMG_20160927_180057

Dziewięcioogoniasty lis.

crimsonrune

Wreszcie! Długo to trwało, ale go stworzyłam. Pomysł wziął się z anime i mangi Naruto, jednak stworzenie to jest popularne w azjatyckiej kulturze, głównie japońskiej. Lis o dziewięciu ogonach. Oto on:

DSC04407

Projekt jest mojego pomysłu. Dlatego też produkcja trochę się dłużyła- próby i prucie. Bardzo jestem zadowolona z ogonów. Taki kształt chciałam uzyskać. Ciałko jest trochę gruszkowate, a nogi chudziutkie. Lisek może tylko siedzieć (ale nawet jakby stał, to i tak ogony by go przeciążyły). Z końcowego efektu jestem zadowolona. Co więcej uważam, że lis ten jest ładniejszy od tych, które do tej pory znajdowałam w sieci ;)

Runa

 

DSC04403

DSC04395

DSC04398

P.S. Tu z małym filcowym dodatkiem dopełniającym efektu i w porównaniu do inspiracji (kadr z anime).


Kurama2

Znowu kwiaty.

crimsonrune

Jakoś tak wyszło, że znowu są kwiaty:) Wzór znaleziony oczywiście na pintereście. Przekierowało mnie tam na rosyjski odpowiednik i to co tam tworzą z koralików!!! Polecam poprzeglądać postila.ru. Linku bezpośrednio do wzoru nie mogę podać, ponieważ jak na niego wpadłam, zapisałam sobie obraz i nie znam źródła. 

DSC04361

Ambicje miałam na stworzenie całego naszyjnika kwiatowego. Jednak jeden kwiatek zajął mi tyle czasu, że okroiłam trochę plan. I jest bransoletka, sznur szydełkowo-koralikowy i jeden kwiat. Może później coś bardziej rozbudowanego;)

 DSC04366

Zdaję sobie sprawę, że nie jest idealny, widać nitkę i miejscami jest trochę krzywy. Ale ciągle się uczę. Taka forma była dla mnie czymś zupełnie nowym i jestem zadowolona z efektu. Jak pisałam było to pracochłonne i niełatwe (szczególnie złote koraliki miały małe dziurki i nitka nie chciała przechodzić kolejny raz). Płatki zewnętrzne są ze wzoru (autorstwa Eliny Ivanovej), wewnętrzne są moją modyfikacją. Wykonane z koralików Toho 11/0. Środkowy to jakiś zakupiony wcześniej z internetu:P

Untitled

Myślę, że efekt jest elegancki i ładnie się prezentuje na ręce. Teraz chyba czas trochę na szydełko:D

Runa

 DSC043691

© Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci