Menu

Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty

Lubię mieć zajęte ręce, postanowiłam się podzielić tym, co tworzą;)

Bukiecik!

crimsonrune

Pod koniec zeszłego roku zakupiłam Beading Polska 05/2016 bo szalenie spodobał mi się wisior z okładki. Długo to trwało zanim się za niego zabrałam, ale w końcu powstał. Nadarzyła się okazja do zaszalenia, po pierwsze przymusowe wolne i dużo czasu, po drugie przydałaby się jakaś biżuteria do weselnej kreacji na ślub koleżanki. I tak powstał piękny wisiorek z koralikowych kwiatów.

DSC03390

Roboty było sporo i bukiecik powstawał wiele godzin. Składa się z trzech dużych kwiatów, każdy po pięć płatków i koralikowa kuleczka jako środek. Pięć listków, pierwszy powstawał w strasznych bólach, ale jak załapałam to kolejne szły szybciej. I pięciu małych kwiatowych pączków. Wszystko jest przyszyte do koralikowej siateczki- podstawy wisiora. Całość przyozdabiają małe szklane listki.

 DSC033971

Jak skończyłam wisior stwierdziłam, że przydało by się coś do niego dorobić. Padło na bransoletkę oczywiście. Chciałam, żeby była delikatniejsza niż wisior. Bardzo mnie urzekły małe, urocze, kwiatowe pączki, zrobione z koralików w kolorze niezapominajek. Naprodukowałam więc ich więcej i zrobiłam niezapominajkowy bukiecik. Jako bazę przygotowałam sznur zrobiony tubular peyote (mój debiut tą techniką) i poprzyszywałam do niego pączki i małe, szklane listki.

DSC03403

DSC03401

Z kompletu jestem bardzo, bardzo zadowolona. Chociaż pracy było niemało to efekt jest taki jak się spodziewałam. Szalenie mi się podoba biżuteria, która ma przestrzenne kształty. Płaskie wzory mają oczywiście swój urok, ale tworzenie czegoś trójwymiarowego to moim zdaniem niesamowita sztuka. Cieszę się, że wykorzystałam w końcu wzór z Beadingu i też włożyłam trochę własnej inwencji twórczej. Biżuteria jest naprawdę na wypasie i będę się nią chwalić:)

Runa

 DSC03406

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • barness

    Świetne bukieciki muszę przyznać , muszę sobie też takie zrobić u siebie:) Dzięki za kolejną ciekawą inspirację.
    _______
    eve-bizuteria

© Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci