Menu

Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty

Lubię mieć zajęte ręce, postanowiłam się podzielić tym, co tworzą;)

Sznury.

crimsonrune

Uwierzcie lub nie, ale mam ostatnio niewiele czasu by tu zaglądać. Dzieję się:) ale to nie oznacza, że nie dziergam! Ostatnio oddałam się szydełkowaniu sznurów koralikowych. Od nich w końcu się zaczęło i z przyjemnością do nich zawsze wracam.

DSC02748

Ten sznur pierwotnie miał być peyotem, ale jak zaczęłam go robić wpadłam na inny pomysł. A takie przejścia kolorów wyglądają też dobrze na sznurze, więc nawlekłam koraliki w znany mi już sposób, bo miałam okazje rozrysować już takie cieniowanie. Dodałam zawieszkę drzewka, która czekała na swoją kolej od jakiegoś czasu i powstała ładna biżuteria, którą często noszę.

DSC02742

Opowiem historię jeszcze jednego sznura. Wzór wzięłam ze strony Biżuteria Blond. Radośnie nawlekłam czerwone, zielone i różowe koraliki i zaczęłam szydełkować...

DSC02749

A tu niespodzianka! Koraliki zaczynają zmieniać kolor. Chodzi tu o te różowe. Na zdjęciach mają takie różowe zabarwienie, ale uwierzcie mi w woreczku były zupełnie różowe. Myślałam, że to może przez to, że są odrobinkę przezroczyste i nitka przebija. Ale jak rozprułam część robótki zmieniony kolor pozostał taki sam- bardziej beżowy niż różowy.

DSC02755

Po obgadaniu tajemnicy z Neiti i przeprowadzeniu kilku eksperymentów, doszłam do tego, że róż się ściera i koraliki stają się bardziej beżowe niż różowe. Ot taka koralikowa przygoda ;)

Runa

DSC02751

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [U Morisa] *.pruszkow-piastow.vectranet.pl

    Sznury koralikowe zawsze piękne, nieważne w jakim kolorze i z jakim wzorem:)

© Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci