Menu

Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty

Lubię mieć zajęte ręce, postanowiłam się podzielić tym, co tworzą;)

Srebrzysta noc.

crimsonrune

Wiem, wstyd mi, tak zapowiadałam, że mam dużo do wrzucania, a tu cisza. Jakoś tak wyszło, że nie miałam czasu zasiąść do komputera i napisać te kilka zdań i wrzucić zdjęcia. Przepraszam, poprawię się:)

Bardzo lubię sznury szydełowo-koralikowe, więc jak kiedyś trafiłam na projekt Koralikowej Weraph na ładny naszyjnik zapragnęłam go zrobić. Po krótkim szperaniu w internecie, zakupiłam Beading Polska październik/listopad 2013, dostępny w pdfie, gdzie znajduje się opis jak wykonać ten naszyjnik.

IMG_20170311_111300

Sposób na urozmaicenie sznura, czyli wplatanie SuperDuo i wyplatanie ażurowej sekwencji. Wykonanie nietrudne, sekret tkwi w wiedzy co który koralik ma być SuperDuo, a potem można na tych koralikach poszaleć. Ja się trzymałam wzoru, ale myślę, że można poimprowizować i popróbować różnych sekwencji między poszczególnymi koralikami.

IMG_20170311_111351

Po pierwsze poradzono nawlec 54 SuperDuo do sznura. Ja w swojej nieuwadze nawlekłam 53, spowodowało to, że naszyjnik z obu stron kończy się inną sekwencją. Przyznam, że odrobinę mi to przeszkadza, wolałabym, żeby było symetrycznie;) Jednak nie chciało mi się pruć sznura i dowlekać, więc zostawiłam tak jak jest, ostatecznie to przy zapięciu i niekoniecznie rzuca się w oczy.

Inna sprawa, że w potrzebnych materiałach wymieniono 20g Superduo, czyli zgodnie z tym zakupiłam dwie paczki po 10g. Szybko się okazało, że muszę dokupić kolejną paczkę. Następnie, by skończyć pracę, zabrakło mi 3 sztuk koralików! No i musiałam kupić czwartą paczkę. Nie wiem skąd ten błąd w oszacowaniu, może inny materiał i używane koraliki były lżejsze. Nie dowiem się pewnie.

IMG_20170311_111346

Przy kolejnym naszyjniku będę wiedziała w jaką ilość materiałów się wyposażyć i ile nawlec koralików. No i można pokombinować z inną ażurową sekwencją. A pewnie kolejny się pojawi, bo efekt jest bardzo elegancki i z duma można nosić taką piękność:)

Runa

IMG_20170311_111337

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • neiti89

    Bajeczny naszyjnik! Na żywo świetnie widać, jak pięknie mienią się wszystkie użyte koraliki :)

© Ręcznie Utworzone Najróżniejsze Artefakty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci